Haber

Son dakika! Bakan Soylu’dan İstanbul’daki konsoloslukların kapatılmasına tepki: Türkiye’de psikolojik savaş çıkarmaya çalışıyorlar

Hollanda, İngiltere ve Almanya’nın İstanbul Başkonsolosluğu’nun ardından Beyoğlu’ndaki Fransa Başkonsolosluğu güvenlik nedeniyle geçici olarak kapatıldı. Pierre Loti Fransız Lisesi de güvenlik nedeniyle eğitime ara verdiğini açıkladı.

“15 KİŞİ TUTUKLANDI, 5 KİŞİ TUTUKLANDI”

Yaşanan gelişmelerin ardından kameralar karşısına geçen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklamalarda bulundu. Türkiye’ye manevi bir savaş açıldığını öne süren Soylu, “Türkiye’ye karşı psikolojik bir savaş yürütülüyor. İstedikleri kişileri, metni imzalayan büyükelçileri, taşımak isteyen büyükelçileri hapisten çıkaramayınca. Türkiye’ye karşı yasal operasyon yürüten, şimdi de Türkiye’de terör operasyonu gerçekleştirmeye çalışıyor” diyenler, “Farklı bir ülkenin istihbaratı Türkiye’de birkaç kişiyi bünyesine kattı. Türkiye Cumhuriyeti o istihbaratçının kim olduğunu biliyor. 15 kişi gözaltına alındı, 5 kişi tutuklandı.” dedi.

“HANGİ BAYRAĞI DALGALADIĞIMIZI BİLİYORUZ”

Soylu, açıklamalarına şöyle devam etti: “Bizimle dost, müttefik tanıdıklarımız F-16 anlaşmaları yapıyor. Biz mi yapıyoruz?”

Detaylar geliyor…

derecik-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu