Haber

MEB’den 1 Milyon 800 Bin Öğrenciye Bedava Yemek

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), öğrencilerin eğitime erişimlerini artırmak için sosyal politikalarla öğrencileri desteklemeye devam ediyor. Düzenli eğitim yardımlarından öğrenci burslarına, taşımalı eğitimden ücretsiz öğünlere, ücretsiz ders kitaplarından yardımcı kaynaklara kadar pek çok proje kararlılıkla uygulanmaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığı bu kapsamda yaptığı çalışmalar sonucunda 1,5 milyon olan bedava yemek yiyen öğrenci sayısını 1 milyon 796 bin 985’e çıkardı.

400 Bin Okul Öncesi Çocuğa Bedava Yemek

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Bakanlığımız yıllardır birçok sosyal politika ile eğitimde fırsat eşitliğini güçlendirmeye devam ediyor. Bu bağlamda öğrencilerimiz için ücretsiz yemek programı değerli bir çıpa programıdır. Her geçen gün bu programın kapsamını genişletmeye çalışıyoruz.
Öğretmen Çocuklarına Kontenjan Bitmeden Yatay Geçiş İmkanı
Taşımalı eğitimden yararlanan yaklaşık 1 milyon öğrenci ücretsiz öğle yemeğinden de yararlanıyor. Son bir yılda okul öncesi eğitime erişimi artırmaya odaklandık. Bu nedenle özellikle okul öncesi eğitim kademesine ücretsiz gıdayı yaygınlaştırmayı amaçladık. Bu kapsamda bugüne kadar 400 bin okul öncesi çocuğa ücretsiz yemek sağladık.”

2023’te 2,5 milyon öğrenciye ücretsiz yemek

Bedava yemek programının kapsamını her zaman artırmayı hedeflediklerini belirten Bakan Özer, 2023’te bu sayıyı 2,5 milyona çıkaracaklarını ve burada okul öncesi çocuklara yük olacaklarını ifade etti. (BSHA-BilimVe  Sağlık Haber Ajansı)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu