Haber

Karaman’da Asayiş Uygulamaları: Uyuşturucu ve Silah Ele Geçirildi, 21 Kişi Yakalandı

Karaman İl Emniyet Müdürlüğü’nün kent merkezinde asayiş çalışmaları aralıksız devam ediyor. Operasyonlarda uyuşturucu, ruhsatsız silah ve çok sayıda bıçak ele geçirilirken, aranan 21 kişi yakalandı.

Edinilen bilgiye göre İl Emniyet Müdürlüğü’nün kent merkezinde yürüttüğü genel uygulamalar devam ediyor. 14-20 Ekim tarihleri ​​arasında tüm ekiplerin katılımıyla gerçekleştirilen uygulamalarda 7 bin 588 kişi sorgulanırken, 21 kişinin de çeşitli suçlardan arandığı ortaya çıktı. Aranan 21 kişiden 9’u tutuklandı. 68 kişi hakkında cezai ve idari işlem yapıldı. Trafik denetimlerinde alkollü araç kullanan 15 kişiye, ehliyetsiz veya ehliyetsiz araç kullanan 67 kişiye, toplumun huzur ve düzenini bozacak şekilde araç kullanan 9 kişiye para cezası uygulandı. 5 okul servisi aracına belge eksikliği nedeniyle ceza verilirken, 61 araç da trafikten men edildi. Narkotik uygulamalarında 3 adet ruhsatsız silah, 2 adet av tüfeği, 19 adet mermi, 52 adet kesici delici alet, 19 gram uyuşturucu ve 53 adet sentetik hap ele geçirildi.

Karaman’da huzur ve güven ortamının korunmasına yönelik kontrol ve uygulamaların kararlı ve kesintisiz bir şekilde devam edeceği kaydedildi. – KARAMAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu