Haber

Karabük’ten kısa

Karabük Valisi Fuat Gürel, Kastamonu Valisi Avni Çakır’a nezaket ziyaretinde bulundu.

Valiliğin sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ziyaretten duyduğu memnuniyeti sohbet ortamında dile getiren Vali Çakır, nazik ziyaretinden dolayı Vali Gürel’e teşekkür etti.

Vali Gürel’den Ziyaretler

Vali Fuat Gürel, Kastamonu DSİ 23. Bölge Müdürü Yasin Devrim ve Karayolları 15. Bölge Müdürü Yüksel Oğuzhan’ı ziyaret etti.

Ziyaretlerde DSİ Bölge Müdürlüğü’ne atanan Yasin Devrim’e geçmiş olsun dileklerini iletti, bölge müdürlükleri tarafından Karabük’te devam eden yatırımlar ve projeler hakkında detaylı bilgiler paylaştı.

Akaryakıt Kaçakçılığına Uyum Toplantısı Gerçekleştirildi

Akaryakıt Kaçakçılığı ve Çaba Eylem Planı çerçevesinde Akaryakıt Kaçakçılığı ve Çaba Uyum Toplantısı Vali Fuat Gürel başkanlığında gerçekleştirildi.

İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğü’nün akaryakıt kaçakçılığıyla mücadelede sorumluluk alanlarındaki faaliyetleri hakkında bilgi verdiği toplantı, alınacak tedbirler ve denetim faaliyetleri hakkında görüş alışverişinde bulunulmasının ardından sona erdi.

KTSO Leader Cross’tan Filyos Limanı açıklaması

Karabük Ticaret ve Sanayi Odası (KTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Çapraz, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı’nın yaptıracağı gaz işleme tesisine destek verdiklerini belirtti.

Cross, yaptığı yazılı açıklamada, Filyos Limanı sayesinde Batı Karadeniz ve İç Anadolu bölgelerinin dışa açılma ve ihracat kapasitesinin artacağını belirtti.

Filyos’a gezi düzenlediklerini belirten Haç, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası’nı ikimiz de ziyaret ettik, Çaycuma Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikaları gezdik ve Filyos vadisinde incelemelerde bulunduk. Tekrarlıyoruz, Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığının yaptığı gaz işleme tesisini destekliyoruz. Hepimiz çok gururluyuz. Bu bir milli meseledir, talebimiz 50 yıldır beklediğimiz Filyos Limanı’na ulaşarak, limanı kullanarak ihracatımızı geliştirmek, istihdam yaratmak ve ülkemiz ekonomisine katkıda bulunmaktır.”

Çapraz, yaptıkları ve yapacakları çalışmalarda kendisine destek olan meclis üyelerine, yönetim kurulu üyelerine ve oda çalışanına teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu