Haber

İzmir yenilenebilir ve temiz enerjinin başkenti olacak

izmirBüyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer Enerji Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği tarafından düzenlenen 2. ENSİA Network Buluşması’na katıldı. Önder Tunç Soyer, ” izmir Hayata geçirdiğimiz projelerle yenilenebilir ve temiz enerjinin başkenti olacak. Hiç şüphen olmasın. Bunu hep birlikte yapacağız” dedi.

Enerji Sanayicileri ve İşadamları Derneği (ENSİA), izmir 2. ENSİA Network Toplantısını düzenledi. Yenilenebilir ve temiz enerji sektöründe faaliyet gösteren firma ve kurumların katıldığı programa İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Tunç Soyer İZENERJİ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ercan Türkoğlu ve İzmir Büyükşehir Belediyesi bürokratları katıldı. Toplantıda yapılan konuşmaların ardından Başkan Tunç Soyer’e yenilenebilir enerji alanındaki çalışmalarından dolayı plaket takdim edildi.

SOYER: “İŞ BİRLİĞİMİZ ÇOK DEĞERLİ”

İzmir’in hayata geçirecekleri projelerle yenilenebilir ve temiz enerjinin başkenti olacağını söyleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, “Hiç şüpheniz olmasın. Bunu hep birlikte başaracağız. dünya hak ediyor.Daha yapılacak çok iş var.Bu networking toplantısı aslında başlı başına bir güven kaynağı.Bunun mümkün olduğunu gösteren bir inanç kaynağı ama en önemlisi Genç ENSİA’yı kurmuş olmanız. Aydınlık bir gelecek için gençlerin bu alana sahip çıkması çok önemli. Hepinizi kutluyorum. Biz İzmir Büyükşehir Belediyesi olarak yenilenebilir ve temiz enerji yatırımlarımıza devam edeceğiz. İşbirliğimiz çok değerli” dedi.

WOLTER: “İZMİR ÇOK ÖNEMLİ BİR MERKEZ”

Almanya’nın İzmir Başkonsolosu Dr. Detlev Wolter ise İzmir’in yenilenebilir enerjide çok önemli bir kümelenme merkezi olduğunu belirterek, “Türkiye’nin Paris İklim Anlaşması’nı imzalaması çok maliyetli. Alman-Türk güç işbirliğinin potansiyelinden yararlanmak.”

Kaynak: ANKA / Ekonomi

haber-cinar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu