Haber

İzmir Olgunlaşma Enstitüsü’nde depremzede çocuklara uyku tulumu değişimi

“Yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremlerde soğukla ​​mücadele eden depremzedeler için İzmir Olgunlaşma Enstitüsü’nde çocuk uyku tulumu, panço, battaniye, bere, atkı gibi kışlık giyim ürünleri dikiliyor.

Bağışlanan kumaşlarla AFAD’ın bildirdiği ihtiyaç listesi kapsamında günde 200 modül üretim yapan enstitü, geceleri de çalışıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı enstitü müdürü Şule Aydın, facianın derin üzüntüsünü yaşadıklarını anlatarak, depremin acil ihtiyaçlarından biri olan kışlık kıyafetleri dikmek için enstitü çalışanları ile birlikte bir çalışma kararı aldıklarını söyledi. kurbanlar.

Depremden etkilenen bölgede kış şartlarının ağır olması nedeniyle vakit kaybetmeden çalışmalara başladıklarını belirten Aydın, “Özellikle çocuklar için uyku tulumu dikmenin faydalı olacağını düşündük. Kumaşlarla uyku tulumu dikmeye başladık. Bize bağışladılar. Gece gündüz bebekten başlayarak her yaşa uygun uyku tulumu dikmeye çalışıyoruz. Hocam usta eğitmenlerimizden ve tüm çalışanlarımızdan inşallah faydalanırız.” söz konusu.

luleburgazajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu