Ekonomi

İki zincir marketten deprem bölgesinde bedava ürün

Tüm ülkeyi etkisi altına alan ve 10 ili etkisi altına alan deprem felaketinin ardından bölgedeki bazı pazarlardan takviye kuvvetler geldi.

Deprem bölgesine tırlarla acil durum malzemesi gönderdiklerini açıklayan BİM, güvenlik güçlerinin gözetiminde bölgedeki 100’ü aşkın mağazada depremzedelere temel ihtiyaç malzemelerinin ücretsiz olarak dağıtıldığını duyurdu.

BİM’den yapılan açıklamada, “BİM’in resmi kurumlarla iş birliği içinde 20 binin üzerinde battaniye, tek ve çift kişilik yorgan, binlerce yorgan, battaniye, atkı, bere, eldiven, sweatshirt, polar, kışlık oduncu gömleği, ayakkabı, Alt ve üst yapağı, kazak ve ısıtıcılardan oluşan 100 bine yakın ihtiyaç malzemesini tırlarla bölgeye gönderdik. Ayrıca afet bölgesindeki depolardan AFAD aracılığıyla temel ihtiyaç maddelerinin sevkıyatı da devam ediyor.”

Açıklamada, çok sayıda BİM çalışanının yaşamını yitirdiği, 60’tan fazla çalışanın ise halen enkaz altında olduğu belirtildi. altındaKurtarılmayı beklediği söylendi.

Şok’tan gıda ve saflık ürünü

Şok Marketler, tüm afet bölgelerindeki çok sayıda mağazada ihtiyaç sahibi vatandaşlara gıda ve temiz ürünleri ücretsiz olarak dağıttığını da sosyal medya hesabından duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu