Haber

Çin’in BM Daimi Temsilci Yardımcısı: BM Barışı Koruma Operasyonlarının İyileştirilmesi Önemlidir

BİRLEŞMİŞ MİLLETLER, 22 Şubat (Xinhua) — Çin’in BM Daimi Temsilci Yardımcısı Dai Bing, barış güçlerinin daha iyi korunması, barışı koruma çabalarında daha güçlü işbirliği ve daha yakın koordinasyon çağrısında bulundu.

Salı günü Barışı Koruma Operasyonları Özel Komitesi Genel Tartışma Toplantısında konuşan Dai, uluslararası barış ve güvenliğin artan bir belirsizlik ve istikrarsızlıkla karşı karşıya olduğunu söyledi.

Bu bağlamda Dai, barışı koruma operasyonlarının görevlerini daha iyi yerine getirebilmesi için koşulların iyileştirilmesi gerektiğini belirtti.

Çin’in BM barışı koruma operasyonlarına en büyük askeri katkıyı yapan ve en büyük ikinci mali katkıyı yapan ülke olduğunu belirten Dai, 8 bin kişilik bir barış gücü oluşturduğunu ayrıca güvenlik ve güvenlik konusunda Dostlar Grubu’nun kurulmasına öncülük ettiğini belirtti. BM Barış Gücü askerlerinin güvenliği. hatırlattı.

Dai, Çin’in merkezinde Birleşmiş Milletler olmak üzere uluslararası sistemi güçlü bir şekilde desteklemeye devam edeceğini, BM barışı koruma operasyonlarına aktif olarak katılacağını ve uluslararası barış ve güvenliğin korunmasına daha fazla katkıda bulunmak için tüm taraflarla birlikte çalışacağını da sözlerine ekledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu