Haber

BM Evi Katar’ın başkenti Doha’da açıldı

Birleşmiş Milletler’e (BM) bağlı kuruluşların ofislerinin bulunduğu “BM Evi” Katar’ın başkenti Doha’da açıldı.

BM 5. En Az Gelişmiş Ülkeler Konferansı’na katılmak üzere başkent Doha’da bulunan BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ve Katar Dışişleri Bakanı Şeyh Muhammed bin Abdurrahman Al Sani, yarın Katar’da merkezin açılışıyla başlayacak. BM’ye bağlı kurumların ofisleri bir arada. Ayrıca bulundu.

Dışişleri Bakanı Al Sani açılışta yaptığı konuşmada, Doha’da “BM Evi”nin açılmasının Katar ile BM arasındaki iş birliği için olumlu bir adım olduğunu ve bu adımın ülkesinin başkentini bir cennet haline getirdiğini ifade etti. diyalog platformu.

Al Sani, “BM Evi’nin diyalog ve eylemin temellerini oluşturmak için başarılı bir model olacağını umuyoruz. Doha’nın çeşitli kesimler için bir diyalog platformu ve eylem merkezi olmasını hedefliyoruz.” dedi.

Doha’nın Lusail bölgesinde kurulan merkez, Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF), Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR), Uluslararası Göç Örgütü, Birleşmiş Milletler Ofisi gibi kurumların ofislerini barındırıyor. İnsani İşler Koordinasyonu (OCHA), Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) için. içerir.

Katar, yarın başlayacak ve 9 Mart’a kadar sürecek olan 5. BM En Az Gelişmiş Ülkeler Konferansı’na ev sahipliği yapacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu