Yaşam

Başkan Çalık Tiyatro Oyuncularıyla Bir Araya Geldi

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, Dünya Tiyatrolar Günü dolayısıyla Beylikdüzü Belediyesi Tiyatrocularla bir araya geldi.

Toplantıda tiyatronun önemini ve toplum üzerindeki etkisini vurgulayan Lider Çalık, tüm tiyatro emekçilerinin Dünya Tiyatrolar Günü’nü kutladı.

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü’nde Beylikdüzü Belediye Tiyatrolarında görev yapan oyuncularla bir araya geldi. Beylikdüzü Atatürk Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıda tiyatro gruplarında görev yapan senarist, yönetmen ve oyuncularla sohbet eden Lider Çalık, Dünya Tiyatrolar Günü’nü kutladı.

Gösteri sanatlarının toplumlar üzerindeki değerine vurgu yapan Çalık, “İskenderun’daki çadır kentimizde sergilediğiniz tiyatro, masal atölyesi ve sahne gösterileri deprem psikolojisi yaşayan çocuklara moral oldu. Orada verdiğiniz performanslarda özellikle çocukları izledim.

Tüm aksiliklerden uzaklaşmış gibiydiler. Enkazdan çıkarılan bir çocuğun olumsuz duygularından tamamen arınmış gibiydiler. Tiyatro ve sahne şovlarının etkisinin bu anlamda çok değerli olduğunu düşünüyorum.”

“Hastalık Hastası” seyirciyle buluştu

Dünya Tiyatrolar Günü’nde ayrıca ünlü Fransız komedi yazarı Moliere’nin “Hastalık Hastası” adlı oyunu Beylikdüzü Belediyesi Tiyatro grubu tarafından sahnelendi. Oyun öncesi Beylikdüzü Belediyesi Tiyatro ekibi 27 Mart Dünya Tiyatrolar Günü bildirisini okudu. BAKSM Beylikdüzü Sahnesi’ni dolduran sanatseverler, oyunun sonunda ayakta duran sanatçıları alkışladı.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

yahsihan-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu